Povinné ručení sankce

Dneska mají pojišťovny mnoho nástrojů, jak odhalit neplatiče povinného ručení. S naší pomocí srovnávací kalkulačky, však na povinném ručení zaplatíte minimum, při maximální ochraně vašich zájmů. Proto neváhejte - srovnání povinného ručení je jednoduché a stačí k tomu velký technický průkaz!

Česká kancelář pojistitelů nemá s neplatiči povinného ručení slitování.

Neplacení povinného ručení vás může přijít draho. S novelizací zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, která vstoupila v platnost od ledna 2009, vytáhla do boje s neplatiči povinného ručení Česká kancelář pojistitelů. Zákon jí ukládá správu garančního fondu a nutno říci, že se tohoto úkolu ČKP zhostila dobře.

ČKP začala porovnávat databáze pojišťoven s centrálním registrem vozidel. Řidičům registrovaných vozidel, pro která není sjednáno povinné ručení, začala rozesílat výzvy k uzavření povinného ručení a zároveň k úhradě zákonného příspěvku do garančního fondu. Jedná se o sankční příspěvek, který se platí za každý den, kdy nebylo registrované vozidlo pojištěno. Denní výše příspěvku se pohybuje od 20 do 300 korun, podle typu vozidla, u osobních vozidel mezi 50 až 70 Kč.

Za první necelé dva roky, kdy novela zákona platí, stihla ČKP obeslat přes 260 tisíc osob, od kterých vyinkasovala více než 200 milionů korun, a její „boj“ s neplatiči povinného ručení pokračuje dále. Majitelům, resp. provozovatelům vozidel neodpustí ani pár dnů bez povinného ručení. ČKP příspěvky do garančního fondu vymáhá velmi důsledně a nutno říci, že i úspěšně.

Pokud nemáte pro svoje vozidlo uzavřeno povinné ručení, raději to ihned napravte a sjednejte si u nás povinné ručení se slevou. Jinak se sankcím nevyhnete. Domnívat se, že na vás ČKP nepřijde, by bylo bláhové.

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:


POVINNÉ RUČENÍ SROVNÁNÍ